compare_arrows0

Propolis

  • Tür
    Sadece stoklarda göster:
more_vertPropolis Toz 100 gr
100,00₺

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Ayrıntılı göster
Propolis Toz 100 grclose

Propolis Toz 100 grPropolis, arıların iğne yapraklı ağaçlardan, bitkilerin tomurcuk, yaprak, gövde ve salgılarından topladığı maddeleri başlarında bulunan salgı bezlerinden salgıladıkları enzimlerle işleyerek ürettiği, reçine benzeri bir üründür. Antioksidan ve antimikrobiyal özelliği bulunan propolisi arılar, bacillus larvae gibi bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı kovanlarını korumak, petek..

more_vertZeytinyağlı Propolis 30ml
30,00₺

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Ayrıntılı göster
Zeytinyağlı Propolis 30mlclose

Zeytinyağlı Propolis 30 ml Zeytinyağlı Propolis, propolisin faydaları, propolis fiyatları, propolis nasıl kullanılır, zeytinyağlı propolis fiyatı, alkolsüz propolisGibi birçok sorunuza sitemizde yanıt bulabilirsiniz.Propolis, arıların iğne yapraklı ağaçlardan, bitkilerin tomurcuk, yaprak, gövde ve salgılarından topladığı maddeleri başlarında bulunan salgı bezlerinden salgıladıkları enzimlerle..

more_vertBal Polen Propolis Arı Sütü
100,00₺

starstarstarstarstar
Ayrıntılı göster
Bal Polen Propolis Arı Sütüclose

Bal Polen Propolis Arı Sütü karışımBal Polen Propolis Arı Sütü karışım 250 net karışımdır. içerisinde % 85 % 80 ham bal%7 % 12 Arı poleni 17-30 gr arası kıvama göre% 4 Arı sütü 10 gr % 4 propolis ( toz ) vardır. 10 gr..

 Propolis 

 Propolis, Propolis nedir,Propolis fiyatı, Propolis nasıl kullanılır, Propolis nelere faydası var, Propolis faydaları nelerdir, Propolis virüs e karşı kullanımı gibi bir çok sorunuzu ve ihtiyaçlarınızı sitemizde bulabilirsiniz.

BAĞIŞIKLIĞINIZI KUVVETLENDİREREK, SAĞLIKLI KALIN !

Yaşadığımız zor günler dolayısıyla içinde zengin minareller ve şifa deposu bulunduran bal, polen, propolis ve arı sütü karışımını sizler için özenle hazırlıyoruz.

Bal, polen, propolis ve arı sütü karışımının içerdiği zengin minareller hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; Bilindiği üzere bu güzel karışımın özünü oluşturan ve kendi üretimimiz olan balın bağışıklık sistemi başta olmak üzere vücuda birçok faydası vardır. Enerji kaynağı olarak bilinen bal, polen, propolis ve arı sütü ile buluşunca tam olarak bir şifa deposu olarak karşımıza çıkar.

İçerisinde 22 çeşit aminoasit, 27 çeşit madensel tuz, doğal hormon, enzim, kalsiyum, fosfor, demir, magnezyum bulunan aynı zamanda  A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, C, D, E, H, K vitaminlerini içine alan polenin faydalarını saymakla bitiremeyiz…

Antiseptik, antibakteriyal olan ve kanserli hücrelerin gelişmesini önleyen propolis ve hücre yenileyici özelliği ile ön plana çıkan arı sütü birbirinden faydalı özellikleri ile karışımımızda yerini almaktadır.

Siz Değerli müşterilerimizi düşünerek bu şifa deposu bal, polen, propolis ve arı sütü karışımımızın fiyatını oldukça uygun yaptık.

 Şimdiden afiyet şifa olsun

Propolis Nedir, Nasıl Kullanılır ? Propolisin Faydaları ?

Propolis, arıların iğne yapraklı ağaçlardan, bitkilerin tomurcuk, yaprak, gövde ve salgılarından topladığı maddeleri başlarında bulunan salgı bezlerinden salgıladıkları enzimlerle işleyerek meydana getirdiği, reçine benzeri bir üründür. İnsanların en eski şifa kaynakları arasında yer alan propolis son yıllarda bilim dünyasının daha fazla ilgisini çekiyor. Propolis, özellikle bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklardan korunmada immün sisteme olumlu katkı sağlama özelliği ile dikkat çekiyor.

- “Propolisin bağışıklık sistemini güçlendirici,  karaciğeri koruyucu, mikropları öldürücü, soğuk, uçuk algınlığı, romatizmal hastalıklar ve kanser gibi birçok hastalıkta tedaviyi destekleyici ve koruyucu etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Kalp damar sistemi, astım, bronşit ve göz sağlığı üzerine koruyucu etkileri vardır” 

Propolisin mikroorganizmalar üzerinde hücre öldürücü (sitotoksik) etkileri kanıtlanmıştır. Dudak, ağız ve boğazın mikrobik hastalıkları, yaraları ve mide ülseri üzerindeki iyileştirici etkileri de deneysel ve klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır.

- Propolis antimikrobiyal, antienflamatuvar ve antioksidan özellikleri ile bağışıklık sistemini desteklemektedir. 

Propolisin yara onarıcı ve doku yenileyici özellikleri vardır. Yanık tedavisinde de antiinflamatuvar, antimikrobiyal ve antifungal etkileri nedeniyle kullanımı vardır.

 antifungal etkisi nedeniyle cildin mantar hastalıklarında, antiviral etkisi nedeniyle cildin uçuk benzeri hastalıklarının tedavisinde de etkilidir.

Bunun yanında diş eti hastalıklarının tedavisinde de olumlu etkileri de vardır.

- Propolis içeriğinde yer alan  fenil ester , kafeik asit ve clerodane diterpenoidin de kanserli hücrelerin gelişimini engellediği ve sağlıklı hücrelerin, kanserli hücreye dönüşme ihtimalini azalttığı düşünülmektedir.

 

Alkolsüz Propolis

Alkolsüz propolis arılardan ham olarak tuzaklardan aldığımız propolisi toz kaline getirip diğer şifa kaynağı olan bal polen ve arı sütü ile karışım yaparak alkolsüz propolis karışımı yapmış oluyoruz. 

Alkollü propolis satışımız mevcut değildir. Alkol kullanmak istemeyen müsterilerimiz için en güzel kullanım şekli bal, polen, propolis ve arı sütü karışımıdır.