compare_arrows0

Polenin faydaları

  • Tür
    Sadece stoklarda göster:
more_vertArı Poleni 1 kg
90,00₺

starstarstarstarstar
Ayrıntılı göster
Arı Poleni 1 kgclose

Polen Fiyatı 1 kgDoğal arı poleni, polen fiyatları, polen in faydaları, polen in kullanımı, organik arı poleni, taze(yaş) arı poleni, eczane polen fiyatı, arıcıdan toptan polen fiyatı ve diğer bütün bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.Doğal arı polenini kovanlarımızdan aldığımız gibi -18 derin dondurucuda muhafaza ederek hiçbir özelliği kaybetmeden size en taze doğal  halinde strafor kutu..

more_vertArı Poleni 500 gr
50,00₺

starstarstarstarstar
Ayrıntılı göster
Arı Poleni 500 grclose

Polen Fiyatı 500 grDoğal arı poleni, polen fiyatları, polen in faydaları, polen in kullanımı, organik arı poleni, taze(yaş) arı poleni, eczane polen fiyatı, arıcıdan toptan polen fiyatı ve diğer bütün bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.Doğal arı polenini kovanlarımızdan aldığımız gibi -18 derin dondurucuda muhafaza ederek hiçbir özelliği kaybetmeden size en taze doğal  halinde strafor ku..

more_vertBal Polen Propolis Arı Sütü
100,00₺

starstarstarstarstar
Ayrıntılı göster
Bal Polen Propolis Arı Sütüclose

Bal Polen Propolis Arı Sütü karışımBal Polen Propolis Arı Sütü karışım 250 net karışımdır. içerisinde % 85 % 80 ham bal%7 % 12 Arı poleni 17-30 gr arası kıvama göre% 4 Arı sütü 10 gr % 4 propolis ( toz ) vardır. 10 gr..

Polenin Faydaları

Polenin Faydaları; doğal arı poleninin faydaları, taze arı poleninin faydaları, polenin kullanımı, polenin yararları, polen neye iyi gelir, arı polenin çocuklara faydaları hakkında sitemizde gerekli bütün bilgelere ulaşabilirsiniz.


- Doğal arı poleni enerji verici etkiye sahiptir. Özellikle sporcular tarafından sıklıkla tercih edilir. Gün içerisinde dinç kalmak için polen tercih edilebilir.

- Arı Poleni bağışıklık sisteminin güçlü olmasını ve mikroplara karşı güçlü yapıya gelmesinde faydalıdır. Kişinin daha az hastalanmasına katkı sağlar, koruyucudur.

- Prostat hastalığında arı poleni yaşamı olumsuz etkileyen rahatsızlığın ortadan kalkmasında yardımcıdır.

- Arı poleni antioksidan etkisi sayesinde, vücudun dinç kalmasını ve genç olmasında faydalıdır.

-  Arı poleninin yaraları iyileştirmede, menopoz semptomlarını hafifletmede fayda sağlamaktadır.

- Polenin faydaları arasında kansızlığa, halsizliğe ve yorgunluğa iyi geldiği görülmüştür.

- Arı poleni İyi bir antioksidan kaynağıdır. Yapısında bulunan antioksidan özelliği ile vücudun yenilenmesi ve diri kalmasına yarar sağlar.

İçerdiği aminoasitler ile vitaminler sayesinde cildi koruyarak hücrelerin yenilenmesine katkı sağlar.

Kalp ve damar sağlığına faydalıdır. Kandaki alyuvar sayısının artmasını sağlar. Arı poleni, içinde bulunanlar ile kanın pıhtılaşması, kalp krizi ile inme gibi tehlikelerin oluşmasına önceden engel olur. 
Polen Nedir?

Arı poleni; arıların yavruları beslemek için doğal yollarla 200 ile 3000 arası çiçekten topladıkları çiçek tozlarını,ayaklarında kovana getirdikleri  doğa harikası bir besin maddesidir.Zengin bir besin maddesi olmasının yanında arının ağız salgısını içermesi nedeniyle ayrı bir öneme sahiptir. Bu mükemmel gıda insanların beslenmesinde de çok önemli bir yer taşımaktadır. Polenin rengi toplandığı çiçeğe göre değişmekle birlikte çoğunlukla sarı ve tonlarında olmak üzere doğada hemen hemen bütün renklerde polen bulabilmek mümkündür. Polenin kalitesi o polenin renk çeşitliliği ile doğru orantılıdır  

Polenin bileşiminde yaklaşık olarak %10 su, %25 ham protein, %28-35 karbonhidratlar, %3-4 kül ve flavonoidler,karotenoidler, vitaminler (C,E,B kompleksi), mineraller, tüm serbest aminoasitler, nükleik asit ve nükleotidler, enzimler(100 den fazla) ve büyütme faktörleri bulunur.


Taze Polen ‘de bulunan vitamin ve mineraller 

Polende tam 22 çeşit aminoasit, 27 çeşitmadensel tuz, doğal hormon, enzim, koenzim, pigment, karbonhidrat ve fermentvardır.
Polende bulunan başlıca asitler pantothenic, linoleik, ascorbik vearaohidonik'dir. 
Demir, bakır, kalsiyum, sodyum, magnezyum,silisyum ise varlığı polende tespit edilenelementlerden bazılarıdır. Polende bulunan iz elementler alüminyum, nikel, titanyum ve çinkodur.

Dünyaca tanınmış bir araştırmaörgütü CNRS AraştırmaÖrgütü'nün; Araştırma Uzmanlarından Armond PONS; kitabında polenin bütün vitaminleri taşıdığını açıklamıştır.

Polende bulunan vitaminler A, B1, B2, B3,  B5, B6, B7, B9, B12, C, D, E, H, P, PP'dir.
Polende yüksek oranda rutin vardır (rutin kılcal damarları etkiler, aynızamanda kalp kasının çalışmasını güçlendirir).
 

Polende insan yaşamının ihtiyacı için herşey mevcuttur. Bulundurduğu(oglio-elementler) madenler, aminoasitler ve en son olarak zengin çeşitlivitaminler yanında; protein, yağ, şeker, madeni gıda,hormon, büyütücü faktör, pigment; beyinve vücutça yorgun insanların tüm ihtiyacını karşılar. Anemi (kansızlık) hastalarında,bir ay süre ile her gün bir kahve kaşığı polen yedirilen bünyelerdekialyuvarların; milimetre küpte 500.000 arttığını göstermiştir