compare_arrows0

Polen Fiyatları

  • Tür
    Sadece stoklarda göster:
more_vertArı Poleni 1 kg
90,00₺

starstarstarstarstar
Ayrıntılı göster
Arı Poleni 1 kgclose

Polen Fiyatı 1 kgDoğal arı poleni, polen fiyatları, polen in faydaları, polen in kullanımı, organik arı poleni, taze(yaş) arı poleni, eczane polen fiyatı, arıcıdan toptan polen fiyatı ve diğer bütün bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.Doğal arı polenini kovanlarımızdan aldığımız gibi -18 derin dondurucuda muhafaza ederek hiçbir özelliği kaybetmeden size en taze doğal  halinde strafor kutu..

more_vertArı Poleni 500 gr
50,00₺

starstarstarstarstar
Ayrıntılı göster
Arı Poleni 500 grclose

Polen Fiyatı 500 grDoğal arı poleni, polen fiyatları, polen in faydaları, polen in kullanımı, organik arı poleni, taze(yaş) arı poleni, eczane polen fiyatı, arıcıdan toptan polen fiyatı ve diğer bütün bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.Doğal arı polenini kovanlarımızdan aldığımız gibi -18 derin dondurucuda muhafaza ederek hiçbir özelliği kaybetmeden size en taze doğal  halinde strafor ku..

Polen fiyatları, doğal arı poleni, polen in faydaları, polen in kullanımı, organik arı poleni, taze(yaş) arı poleni, eczane polen fiyatı, arıcıdan toptan polen fiyatı ve diğer bütün bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

 


Doğal arı polenini kovanlarımızdan aldığımız gibi -18 derin dondurucuda muhafaza ederek hiçbir özelliği kaybetmeden size en taze doğal  halinde strafor kutu içerisinde buz aküsüyle birlikte gönderiyoruz.Çünkü polen kurutma işlemine tabi tutulduğunda maalesef vitamin ve mineral özelliklerinin bir çoğunu kaybetmektedir. Doğal arı poleni ve arı ürünleri güneş ışığına ve ısıl işleme tabi tutulmaması gerekiyor, eğer ısıl işlem görürse birçok özelliğini ne yazık ki kaybediyor. Ayrıca sadece taze polen apiterapide ( arı ürünleri ile tedavi de) kullanılabilir. Maalesef bir takım insanlar poleni güneşte yada kurutma makinelerinde kurutarak şifa özelliğinin kaybolmasına sebep oluyorlar. Özelliğini kaybetmiş ürünleri şifa umuduyla yemekte satmak sağlıklı değildir. Ürünlerimiz son derece güzel ve kalitelidir. Çocuklarınızın arı poleni ne alışması için tatlı taze polen tercih ediniz.Sitemizde polen satışımız en taze ve doğal haliyle yapılmaktadır. Sitemizdeki polen fiyatları uzun zamandır zam almamıştır. Üretici olduğumuz için arı poleni ve arı ürünleri fiyatlarımız diğer ticari firmalara göre uygun olabilir. bunun sebebi üreticiden tüketiciye bir ticaret olması arada aracıların olmamasından kaynaklanmaktadır. 2020 yılı polen fiyatlarımız aşağıda yazmaktadır.

Arılığımızdan aldığımız almış olduğumuz polenler, çiçeklerin çiçek açma zamanına göre farklı renklerde olabilmektedir.

 


Köy TV ile arılığımızda yapmış olduğumuz çekimden kısa bir videoyu yukarıdan izleyebilirsiniz.

SİPARİŞ TELEFON NUMARASI

Murat GÜNEL : 0506 329 75 36

Shopier dükkanımızdan hızlı güvenli kredikartı ödemesiyle alışveriş yapabilirsiniz. 

https://www.shopier.com/ShowProductNew/storefront.php?shop=GunelAricilik


İsterseniz Gittigidiyor mağazamızdan güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

https://www.gittigidiyor.com/magaza/gunelaricilik


Polen Fiyatı

2013 yılından beri üreticisi olduğumuz arı kovanlarımızdan

2013 yılı arı poleni fiyatları kg fiyatı 60 TL den satışı yapılmış olup tükenmiştir.

2014 yılı arı poleni fiyatları kg fiyatı 60 TL  den satışı yapılmış olup tükenmiştir.

2015 yılı arı poleni fiyatları kg fiyatı 70 TL den satışı yapılmış olup tükenmiştir.

2016 yılı arı poleni fiyatları kg fiyatı 70 TL den satışı yapılmış olup tükenmiştir.

2017 yılı arı poleni fiyatları kg fiyatı 80 TL den satışı yapılmış olup tükenmiştir.

2018 yılı arı poleni fiyatları kg fiyatı 90 TL den satışı yapılmış olup tükenmiştir.

2019 yılı arı poleni fiyatları kg fiyatı 100 TL den satışı yapılmış olup tükenmiştir.

2020 yılı arı poleni fiyatları kg fiyatı 120 TL den devam etmektedir.

 Arıcıdan - ( Üreticiden ) toptan fiyatına

1 kg doğal arı poleni fiyatı 120 TL

 500 gr Doğal arı poleni fiyatı 60 TL 'dir.


Polen fiyatları çeşitli firmalarda farklı fiyatlarda olmasının sebebi, o firmaların piyasadan polen toplayarak bir takım işlemlerden geçirdikten sonra arada bir takım aracıların ve işlem ücretlerinden dolayı farklı fiyatlar çıkmaktadır. Üreticiyi desteklemek ve doğru gerçek ürünü almak için en güzeli bildiğiniz tanıdığınız arıcılardan alışveriş yapmanız.

Arı Poleni Nedir ?

Arı poleni; arıların yavrularını beslemek için doğal yollarla 200 ile 3000 arası çiçekten topladıkları çiçek tozlarını,ayaklarında kovana getirdikleri  doğa harikası bir besin maddesidir arı poleni. Zengin bir besin maddesi olmasının yanında arının ağız salgısını içermesi nedeniyle ayrı bir öneme sahiptir. Arı poleni insanların beslenmesinde de çok önemli bir yer taşımaktadır. Polenin rengi toplandığı çiçeğe göre değişmekle birlikte çoğunlukla sarı ve tonlarında olmak üzere doğada hemen hemen bütün renklerde polen bulabilmek mümkündür. Polenin kalitesi o polenin renk çeşitliliği ile doğru orantılıdır.

Polenin bileşiminde yaklaşık olarak %10 su, %25 ham protein, %28-35 karbonhidratlar, %3-4 kül ve flavonoidler, karotenoidler, vitaminler (C,E,B kompleksi), mineraller, tüm serbest aminoasitler, nükleik asit ve nükleotidler, enzimler(100 den fazla) ve büyütme faktörleri bulunur.

Polenin Faydaları

Polenin faydaları saymakla bitmez çünkü içerisinde kanıtlanmış bütün vitaminleri barındırıyor. Nasıl ki A vitamini gözlere faydası var C vitamini soğuk algınlığına iyi geliyorsa polenin faydaları da içerisindeki bütün vitaminleri barındırdığı için saymakla bitiremeyeceğimiz bir çok farklı faydası olacaktır. Polenin faydalarını kısmen yazmaya çalışalım.

Arı poleni Bağışıklığı çok güçlendirir. Arı poleni içerdiği antibiyotik özelliği, bağışıklık sisteminini mikroplardan arındırarak bağışıklık sistemini güçlendirir. 

Polenin faydaları arasında enerji verici özelliği de mevcuttur. Arı poleni iyi bir doğal enerji kaynağı olduğu için; sporcular başta, enerji ve doping ihtiyacı olan kişiler tarafından sıklıkla kullanılır.

Arı poleni aynı zamanda sindirim sistemini güçlendirir. Oldukça zengin enzim kaynağı olan arı poleni, sindirim sisteminin destekler ve sağlıklı olmasına çok büyük katkı sağlar.

Doğal arı poleni kalp ve damar sağlığına çok faydalıdır. Arı poleni, içeriği ile kanın pıhtılaşmasına mani olur, kalp krizi tehlikesinin oluşmasına tedbir olur. Taze arı poleni kandaki alyuvar sayısının artmasını sağlar.

Arı poleni prostat önler. Prostat sorunu ile karşılaşanlar için oldukça faydalıdır.  Sık sık idrara çıkmayı önler. Metabolizmayı düzene sokar.

Doğal arı poleni, osteoporoz tedavisinde fayda sağlıyor. 2012’de yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre: Fareler üzerinde yapılan deneylerde,taze arı poleninin kalsiyum kemik ve fosfat seviyelerini artırmaya yardımcı olabileceğini ve osteoporozla ilişkili kemik kaybına karşı koruduğu görülmüştür.

Arı poleni ile yapılan hayvanlar üzerindeki çalışmalar, arı poleninin karaciğeri hasara karşı korumaya yardımcı olduğunu; alkolizm ve uyuşturucu kullanımından kaynaklanan karaciğer hasarını onarabileceğini göstermektedir.


Polen fiyatı, polen fiyatları, doğal arı poleni, arı poleninin faydaları, arı poleni kullanımı, polen  satışı, taze polen, yaş arı poleni